Start > O nas

Kilka słów  o NAS…  corazon

Rosnąca potrzeba komunikacji w językach obcych powoduje rosnącą potrzebę uczenia się języków obcych. Jako rodzice, opiekunowie chcemy stworzyć naszym pociechom jak największe możliwości rozwoju lingwistycznego.

Język hiszpański to trzeci najczęściej używany język świata, a liczba ludzi porozumiewiających się w tym języku to ponad półtora miliarda osób na wszystkich kontynentach i z każdym dniem rośnie z uwagi na ciągła ekspansję tego języka! Jest cała lista korzyści z tyłułu znajomości hiszpańskiego, a wśród nich na przykład: możliwość porozumienia się na wakacjach (Półwysep Iberyjski, Majorka, Ibiza, Teneryfa…). Poza tym jest to język niezwykle melodyjny, przyjemny dla ucha, łatwy w wymowie oraz pisowni.

LA VIDA dedykowana jest dzieciom i młodzieży od 3 do 16 roku życia. Specjalizując się w kursach dla dzieci stawiamy przede wszystkim na profesjonalizm oraz pozytywną atmosferę okraszane niezliczoną liczbą pomocy dydaktycznych.

Kursy organizowane przez Szkołę LA VIDA wspomagane są, między innymi, poprzez: karty obrazkowe, płyty z piosenkami, wierszyki, kolorowanki, gry planszowe, zabawy ruchowe, wycinanki, fiszki, puzzle i wiele innych. Wszystko dlatego, iż dzieciom trudniej jest skupić dłużej uwagę niż dorosłym. Chcąc prowadzić kursy dla najmłodszych należy „zaangażować” do nauki znacznie więcej niż książki i ćwiczenia. Zajęcia w LA VIDA są wesołe, dynamiczne, kreatywne i efektywne. Już dziś zapytaj o szczegóły.

ALEKSANDRA MAŁOWIEJSKA

inicjatorka projektu LA VIDA

Ukończone studia na UAM (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) w Poznaniu, WSJO (Wyższa Szkoła Języków Obcych) w Poznaniu, Universidad de Valladolid w Hiszpanii. Przez pewien okres równolegle z nauczaniem zajmowałam się również tłumaczeniami (wśród nich między innymi: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Konferencja prasowa w ramach rozgrywek UEFA, współpraca z FC Barcelona w ramach turnieju dziecięcego, tłumaczenia w ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego…). Miałam również okazję mieszkać i pracować w Hiszpanii.

Jeśli chodzi o nauczanie to oprócz przygotowania merytorycznego (ukończone studia językowe) posiadam praktykę w nauczaniu: dorosłych, młodzieży i dzieci. Uwielbiam język hiszpański i jego szeleszczące „ese” (-s-) oraz wibrujące podwójne „erre” (-rr-). Jeszcze bardziej uwielbiam dzieci, a będąc mamą dwóch Smyków nieobce mi są dziecięce „humory” i „nie-humory”. Jest to jeden z powodów, dla którego skupiłam się przede wszystkim na opracowywaniu materiałów na zajęcia z najmłodszymi. Poza tym każdy uśmiech dziecka jest dla mnie jak promyk słońca, dlatego staram się by na moich lekcjach było tych promyków jak najwięcej wkładając w zajęcia oprócz profesjonalizmu, zaangażowanie, pasję i radość.